Продукція > NEXPERIA > BUK9K5R1-30EX
BUK9K5R1-30EX
BUK9K5R1-30EX Nexperia
580568356177060buk9k5r1-30e.pdf
Виробник: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 30V 40A Automotive AEC-Q101 8-Pin LFPAK-D T/R
на замовлення 1500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MOSFET 2N-CH 30V 40A LFPAK56D, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 68W, Drain to Source Voltage (Vdss): 30V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 40A, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3065pF @ 25V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.3mOhm @ 10A, 5V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26.7nC @ 5V, FET Feature: Logic Level Gate, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56D, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK9K5R1-30EX BUK9K5R1-30EX Виробник : Nexperia USA Inc. BUK9K5R1-30E.pdf Description: MOSFET 2N-CH 30V 40A LFPAK56D
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-1205, 8-LFPAK56
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 68W
Drain to Source Voltage (Vdss): 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 40A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3065pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 5.3mOhm @ 10A, 5V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26.7nC @ 5V
FET Feature: Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56D
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 604 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
BUK9K5R1-30EX BUK9K5R1-30EX Виробник : Nexperia BUK9K5R1-30E.pdf MOSFETs SOT1205 2NCH 30V 40A
Мінімальне замовлення: 2
BUK9K5R1-30EX BUK9K5R1-30EX Виробник : Nexperia 580568356177060buk9k5r1-30e.pdf Trans MOSFET N-CH 30V 40A Automotive AEC-Q101 8-Pin LFPAK-D T/R
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 68W
FET Feature: Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA