Продукція > NEXPERIA > BUK9Y22-30B,115
BUK9Y22-30B,115
BUK9Y22-30B,115 Nexperia
BUK9Y22-30B-1599150.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFET N-CHANNEL TRENCHMOS LOGIC LEVEL FET
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 30V 37.7A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 37.7A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 19mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 59.4W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10.5 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 940 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK9Y22-30B,115 BUK9Y22-30B,115 Виробник : Nexperia USA Inc. BUK9Y22-30B.pdf Description: MOSFET N-CH 30V 37.7A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 37.7A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 19mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 59.4W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10.5 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 940 pF @ 25 V