BUK9Y27-40B,115
BUK9Y27-40B,115 Nexperia USA Inc.
BUK9Y27-40B.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 40V 34A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 24mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max): 59.4W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.3V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Grade: Automotive
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V
Vgs (Max): ±15V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 959 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 1500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 34A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 34A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 24mOhm @ 15A, 10V, Power Dissipation (Max): 59.4W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.3V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Grade: Automotive, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V, Vgs (Max): ±15V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 11 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 959 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BUK9Y27-40B,115 BUK9Y27-40B,115 Виробник : Nexperia USA Inc. BUK9Y27-40B.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 34A LFPAK56
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.3V @ 1mA
Grade: Automotive
Part Status: Active
Vgs (Max): ±15V
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
BUK9Y27-40B,115 BUK9Y27-40B,115 Виробник : Nexperia 4373434566424967buk9y27-40b.pdf Trans MOSFET N-CH 40V 34A Automotive AEC-Q101 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R