Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWCM001107053N0CH8
BWCM001107053N0CH8
BWCM001107053N0CH8 Pulse Electronics
BWCM001107053N0CH8
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±0.2nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 63mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 12.5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 3 nH
Current Rating (Amps): 1.35 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±0.2nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 63mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 12.5GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Inductance: 3 nH, Current Rating (Amps): 1.35 A.