Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWCM001107056N2BH8
BWCM001107056N2BH8
BWCM001107056N2BH8 Pulse Electronics
BWCM001107056N2BH8
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 6.2NH 1.6A 56 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1nH
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 56mOhm Max
Q @ Freq: 33 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 8GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.2 nH
Current Rating (Amps): 1.6 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.2NH 1.6A 56 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1nH, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 56mOhm Max, Q @ Freq: 33 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 8GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Inductance: 6.2 nH, Current Rating (Amps): 1.6 A.