Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWCM0016100856NG00
BWCM0016100856NG00
BWCM0016100856NG00 Pulse Electronics
BWCM0016100856NG00
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 350mOhm Max
Q @ Freq: 38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant: 2.4GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 360 mA
на замовлення 12000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 350mOhm Max, Q @ Freq: 38 @ 200MHz, Frequency - Self Resonant: 2.4GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm), Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 360 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BWCM0016100856NG00 BWCM0016100856NG00 Виробник : Pulse Electronics BWCM_Series.pdf RF Inductors - SMD 0402 56nH
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 28
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 38 @ 200MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 360 mA