Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWCS0012070711NJ00
BWCS0012070711NJ00
BWCS0012070711NJ00 Pulse Electronics
BWCS0012070711NJ00
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Q @ Freq: 24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 3.68GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm)
Part Status: Active
Inductance: 11 nH
Current Rating (Amps): 640 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 120mOhm Max, Q @ Freq: 24 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 3.68GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm), Part Status: Active, Inductance: 11 nH, Current Rating (Amps): 640 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 24 @ 250MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 11 nH
Current Rating (Amps): 640 mA