Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWHQ002318166N2K00
BWHQ002318166N2K00
BWHQ002318166N2K00 Pulse Electronics
BWHQ_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 35mOhm Max
Q @ Freq: 88 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant: 4.75GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.061" (1.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.2 nH
Current Rating (Amps): 1.6 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 35mOhm Max, Q @ Freq: 88 @ 1GHz, Frequency - Self Resonant: 4.75GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.061" (1.55mm), Part Status: Active, Inductance: 6.2 nH, Current Rating (Amps): 1.6 A.