Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWLS001611091R8K00
BWLS001611091R8K00
BWLS001611091R8K00 Pulse Electronics
DATASHEET_BWLS00060404_SERIES
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 1.8UH 520MA 1.1 OHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max
Q @ Freq: 17 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 230MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 520 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.8UH 520MA 1.1 OHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max, Q @ Freq: 17 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 230MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 1.8 µH, Current Rating (Amps): 520 mA.