Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWQV00453226152M00
BWQV00453226152M00
BWQV00453226152M00 Pulse Electronics
BWQV_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 37Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant: 1.6MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Inductance: 1.5 mH
Current Rating (Amps): 40 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 37Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 252kHz, Frequency - Self Resonant: 1.6MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Inductance: 1.5 mH, Current Rating (Amps): 40 mA.