Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWQV00453226271K00
BWQV00453226271K00
BWQV00453226271K00 Pulse Electronics
DATASHEET_BWQV00322520_SERIES
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 270UH 100MA 6.8 OHM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6.8Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 4MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 100 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 270UH 100MA 6.8 OHM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6.8Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 4MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Inductance: 270 µH, Current Rating (Amps): 100 mA.