Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWVF004040261R0M00
BWVF004040261R0M00
BWVF004040261R0M00 Pulse Electronics
BWVF004040261R0M00
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 1UH 3.6A 30 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm
Current - Saturation (Isat): 4.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 3.6 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 1UH 3.6A 30 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1616 (4040 Metric), Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm, Current - Saturation (Isat): 4.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: 1616, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 3.6 A.