Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWVS004040184R7M00
BWVS004040184R7M00
BWVS004040184R7M00 Pulse Electronics
BWVS004040184R7M00
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 1.7A 90 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 90mOhm
Current - Saturation (Isat): 2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.7 A
на замовлення 1167 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PULSE ELECTRONICS - BWVS004040184R7M00 - Leistungsinduktivität (SMD), 4.7 µH, 1.7 A, Geschirmt, 2 A, BWVS Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 1.8mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 4.7µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: -, DC-Widerstand, max.: 0.09ohm, Bauform - Leistungsinduktivität: 4mm x 4mm x 1.8mm, usEccn: EAR99, RMS-Strom Irms: 1.7A, Sättigungsstrom (Isat): 2A, Produktlänge: 4mm, euEccn: NLR, Produktpalette: BWVS Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 4mm, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BWVS004040184R7M00 BWVS004040184R7M00 Виробник : Pulse Electronics datasheet_bwvs_a_10_23_1696972510-3105841.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH RDC=90mOhms 1.7A
на замовлення 332 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
BWVS004040184R7M00 BWVS004040184R7M00 Виробник : PULSE ELECTRONICS YAGO-S-A0012183215-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: PULSE ELECTRONICS - BWVS004040184R7M00 - Leistungsinduktivität (SMD), 4.7 µH, 1.7 A, Geschirmt, 2 A, BWVS Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 4.7µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: -
DC-Widerstand, max.: 0.09ohm
Bauform - Leistungsinduktivität: 4mm x 4mm x 1.8mm
usEccn: EAR99
RMS-Strom Irms: 1.7A
Sättigungsstrom (Isat): 2A
Produktlänge: 4mm
euEccn: NLR
Produktpalette: BWVS Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 4mm
SVHC: To Be Advised
на замовлення 12 шт:
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 4.7µH
Induktivitätstoleranz: 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.09ohm
usEccn: EAR99
RMS-Strom Irms: 1.7A
Sättigungsstrom (Isat): 2A
Produktlänge: 4mm
euEccn: NLR
Produktpalette: BWVS Series
Produktbreite: 4mm
SVHC: To Be Advised
BWVS004040184R7M00 BWVS004040184R7M00 Виробник : Pulse Electronics BWVS004040184R7M00 Description: FIXED IND 4.7UH 1.7A 90 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 90mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.7 A