Продукція > NXP > BY229X-200,127
BY229X-200,127 NXP
BY229F_X_SERIES_2.pdf
Виробник: NXP
Fast, 8A, 200V, TO-220F Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 150V 8A TO220FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 135 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-220FP, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 400 µA @ 150 V.
Інші пропозиції BY229X-200,127
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BY229X-200,127 BY229X-200,127 Виробник : NXP USA Inc. BY229%28F%2CX%29.pdf Description: DIODE STANDARD 150V 8A TO220FP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 135 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-220FP
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 400 µA @ 150 V