BY500-100
BY500-100 Diotec Semiconductor
by50050.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Switching 100V 5A 2-Pin Ammo
на замовлення 1250 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT universal diodes, Description: Diode: rectifying; THT; 100V; 5A; Ammo Pack; Ifsm: 200A; Ufmax: 1.3V, Type of diode: rectifying, Mounting: THT, Max. off-state voltage: 0.1kV, Load current: 5A, Semiconductor structure: single diode, Max. forward voltage: 1.3V, Leakage current: 5µA, Max. forward impulse current: 200A, Kind of package: Ammo Pack, Reverse recovery time: 200ns, Body dimensions: Ø5.4x7.5mm, Max. load current: 20A, Features of semiconductor devices: fast switching.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BY500-100 BY500-100 Виробник : Diotec Semiconductor by50050.pdf Diode Switching 100V 5A 2-Pin Ammo
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 949
BY500-100 BY500-100 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR by50050.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 100V; 5A; Ammo Pack; Ifsm: 200A; Ufmax: 1.3V
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 5A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 1.3V
Leakage current: 5µA
Max. forward impulse current: 200A
Kind of package: Ammo Pack
Reverse recovery time: 200ns
Body dimensions: Ø5.4x7.5mm
Max. load current: 20A
Features of semiconductor devices: fast switching
Мінімальне замовлення: 17
BY500-100 BY500-100 Виробник : Diotec Semiconductor by50050.pdf Rectifiers Diode, Fast, D5.4x7.5, 100V, 5A, 175C
Мінімальне замовлення: 12
BY500-100 BY500-100 Виробник : Diotec Semiconductor by50050.pdf Description: DIODE STANDARD 100V 5A AXIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: Axial
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
Мінімальне замовлення: 11
на замовлення 20 шт:
Мінімальне замовлення: 20