BY500-200
BY500-200 Diotec Semiconductor
by50050.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Switching 200V 5A 2-Pin Ammo
на замовлення 2844 шт:
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 200V 5A DO201, Packaging: Tape & Reel (TR), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 5A, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Supplier Device Package: DO-201, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BY500-200 BY500-200 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR by50050.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 200V; 5A; Ammo Pack; Ifsm: 200A; Ufmax: 1.3V
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 200V
Load current: 5A
Semiconductor structure: single diode
Kind of package: Ammo Pack
Max. forward impulse current: 200A
Max. forward voltage: 1.3V
Reverse recovery time: 200ns
Max. load current: 20A
Features of semiconductor devices: fast switching
Leakage current: 5µA
Body dimensions: Ø5.4x7.5mm
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 36
BY500-200 BY500-200 Виробник : Diotec Semiconductor by50050.pdf Diode Switching 200V 5A 2-Pin Ammo
BY500-200 BY500-200 Виробник : Diotec Semiconductor by50050.pdf Description: DIODE STANDARD 200V 5A DO201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 5A
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package: DO-201
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V
Мінімальне замовлення: 250
товару немає в наявності
BY500-200 BY500-200 Виробник : Diotec Semiconductor by50050.pdf Description: DIODE STANDARD 200V 5A AXIAL
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Supplier Device Package: Axial
товару немає в наявності
BY500-200 BY500-200 Виробник : Diotec Semiconductor by50050.pdf Rectifiers Diode, Fast, D5.4x7.5, 200V, 5A, 175C
BY500-200 Виробник : LUGUANG ELECTRONIC BY500-50-BY500-1000.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 200V; 5A; tape; Ifsm: 500A; DO27; Ufmax: 1.35V
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 200V
Load current: 5A
Kind of package: tape
Max. forward impulse current: 0.5kA
Case: DO27
Max. forward voltage: 1.35V