BY550-100
BY550-100 Diotec Semiconductor
by55050.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Switching 100V 5A 2-Pin Ammo
на замовлення 3750 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 100V 5A AXIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: Axial, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BY550-100 BY550-100 Виробник : Diotec Semiconductor by55050.pdf Diode Switching 100V 5A 2-Pin Ammo
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 980
BY550-100 BY550-100 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR by55050.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 100V; 5A; Ammo Pack; Ifsm: 220A; Ufmax: 1V
Semiconductor structure: single diode
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Reverse recovery time: 1.5µs
Leakage current: 5µA
Body dimensions: Ø5.4x7.5mm
Max. forward voltage: 1V
Load current: 5A
Max. load current: 44A
Max. off-state voltage: 0.1kV
Max. forward impulse current: 220A
Kind of package: Ammo Pack
Мінімальне замовлення: 21
BY550-100 BY550-100 Виробник : Diotec Semiconductor by55050.pdf Description: DIODE STANDARD 100V 5A AXIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: Axial
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
на замовлення 997 шт:
Мінімальне замовлення: 14
товару немає в наявності
BY550-100 BY550-100 Виробник : Diotec by55050.pdf Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Supplier Device Package: Axial
BY550-100 BY550-100 Виробник : Diotec Semiconductor by55050.pdf Rectifiers Diode, D5.4x7.5, 100V, 5A
BY550-100 Виробник : LUGUANG ELECTRONIC BY550-1000.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 5A; tape; Ifsm: 300A; DO27; 1.1V
Case: DO27
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. forward voltage: 1.1V
Load current: 5A