BYW27-1000
BYW27-1000 DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 1kV; 1A; Ammo Pack; Ifsm: 50A; DO41; 1.5us
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 1kV
Load current: 1A
Semiconductor structure: single diode
Kind of package: Ammo Pack
Max. forward impulse current: 50A
Case: DO41
Max. forward voltage: 1.3V
Max. load current: 10A
Reverse recovery time: 1.5µs
на замовлення 525 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 230
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 1000V 1A DO204AC, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AC, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-41), Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 1000 V.
Інші пропозиції BYW27-1000
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BYW27-1000 BYW27-1000 Виробник : Diotec Semiconductor byw2750.pdf Diode Switching 1KV 1A 2-Pin DO-41 Ammo
товару немає в наявності
BYW27-1000 BYW27-1000 Виробник : Diotec Semiconductor byw2750.pdf Description: DIODE STANDARD 1000V 1A DO204AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 1000 V
товару немає в наявності
BYW27-1000 BYW27-1000 Виробник : Diotec Semiconductor byw2750.pdf Rectifiers Diode, DO-41, 1000V, 1A