Продукція > NEXPERIA > BZB784-C4V7,115
BZB784-C4V7,115
BZB784-C4V7,115 Nexperia
bzb784_series.pdf
Виробник: Nexperia
Zener Diode Dual Common Anode 4.7V 5% 80Ohm 350mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SC-70 T/R
на замовлення 225000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - BZB784-C4V7,115 - Zener-Diodenarray, 4.7 V, Zweifach, gemeinsame Anode, 350 mW, 150 °C, SC-70, 3 Pins, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SC-70, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Zweifach, gemeinsame Anode, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 350mW, Anzahl der Pins: 3 Pins, Produktpalette: BZB784, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 4.7V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZB784-C4V7,115 BZB784-C4V7,115 Виробник : Nexperia bzb784_series.pdf Zener Diode Dual Common Anode 4.7V 5% 80Ohm 350mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SC-70 T/R
Кількість Ціна
BZB784-C4V7,115 BZB784-C4V7,115 Виробник : Nexperia USA Inc. BZB784_SERIES.pdf Description: DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT-323
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 180 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 2 V
Qualification: AEC-Q100
BZB784-C4V7,115 BZB784-C4V7,115 Виробник : NEXPERIA 2341380.pdf Description: NEXPERIA - BZB784-C4V7,115 - Zener-Diodenarray, 4.7 V, Zweifach, gemeinsame Anode, 350 mW, 150 °C, SC-70, 3 Pins
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-70
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Zweifach, gemeinsame Anode
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 350mW
Anzahl der Pins: 3 Pins
Produktpalette: BZB784
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 4.7V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 750 шт:
Мінімальне замовлення: 500
BZB784-C4V7,115 BZB784-C4V7,115 Виробник : NEXPERIA BZB784_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.35W; 4.7V; SMD; reel,tape; SOT323; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.35W
Zener voltage: 4.7V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SOT323
Semiconductor structure: common anode; double
Max. forward voltage: 0.9V
Max. load current: 0.2A
Мінімальне замовлення: 50
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-70
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 350mW
Anzahl der Pins: 3 Pins
Produktpalette: BZB784
Zener-Spannung, nom.: 4.7V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 750 шт:
Мінімальне замовлення: 73
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 180 mW
Qualification: AEC-Q100
Мінімальне замовлення: 25
Мінімальне замовлення: 20