BZB784-C4V7-QX
BZB784-C4V7-QX Nexperia USA Inc.
BZB784-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: BZB784-C4V7-Q/SOT323/SC-70
Tolerance: ±5%
Configuration: 1 Pair Common Anode
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Grade: Automotive
Power - Max: 180 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 2 V