Продукція > VISHAY > BZG03C270-M3-08
BZG03C270-M3-08
BZG03C270-M3-08 Vishay
bzg03c-m-series.pdf
Виробник: Vishay
Diode Zener Single 270V 7% 3000mW 2-Pin SMA T/R
на замовлення 21000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - BZG03C270-M3-08 - Zener-Diode, 270 V, 3 W, DO-214AC (SMA), 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AC (SMA), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: N, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 3W, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZG03C-M Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 270V, SVHC: Lead (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZG03C270-M3-08 BZG03C270-M3-08 Виробник : Vishay bzg03c-m-series.pdf Diode Zener Single 270V 7% 3000mW 2-Pin SMA T/R
Кількість Ціна
BZG03C270-M3-08 BZG03C270-M3-08 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzg03c-m-series.pdf Description: DIODE ZENER 270V 1.25W DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±7.04%
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 270 V
Impedance (Max) (Zzt): 1000 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Part Status: Active
Power - Max: 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 200 V
BZG03C270-M3-08 BZG03C270-M3-08 Виробник : VISHAY VISH-S-A0008998132-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - BZG03C270-M3-08 - Zener-Diode, 270 V, 3 W, DO-214AC (SMA), 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DO-214AC (SMA)
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 3W
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: BZG03C-M Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 270V
SVHC: Lead (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 100
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±7.04%
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Power - Max: 1.25 W
Мінімальне замовлення: 9
BZG03C270-M3-08 BZG03C270-M3-08 Виробник : Vishay Semiconductors bzg03c-m-series.pdf Zener Diodes Uni-direc 300W Pppm SMA (DO-214AC)
Мінімальне замовлення: 9
tariffCode: 85411000
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 3W
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Zener-Spannung, nom.: 270V
SVHC: Lead (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 15
товару немає в наявності