BZM55C6V2-TR3
BZM55C6V2-TR3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzm55.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 6.2V 500MW MICROMELF
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: MicroMELF
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 2 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 6.2V 500MW MICROMELF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: MicroMELF, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 2 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZM55C6V2-TR3 BZM55C6V2-TR3 Виробник : Vishay Semiconductors bzm55.pdf Zener Diodes 6.2 Volt 0.5W 5%
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 28
BZM55C6V2-TR3 BZM55C6V2-TR3 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzm55.pdf Description: DIODE ZENER 6.2V 500MW MICROMELF
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Power - Max: 500 mW