BZS55C7V5 Taiwan Semiconductor Corporation
BZS55C2V4%20SERIES_E2301.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 1206 (CERAMICS), 500MW, 5%, SMAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Supplier Device Package: 1206
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 5 V
Написати відгук
Description: 1206 (CERAMICS), 500MW, 5%, SMAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V, Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms, Supplier Device Package: 1206, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 5 V.
Інші пропозиції BZS55C7V5
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZS55C7V5 BZS55C7V5 Виробник : Taiwan Semiconductor BZS55C2V4%20SERIES_E2301.pdf Zener Diodes 1500W 20V 5% UNI TRANSZORB-TVS