Продукція > NEXPERIA > BZT52-B5V1-QX
BZT52-B5V1-QX
BZT52-B5V1-QX Nexperia
bzt52-b-q_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 5.1V 2% 590mW 2-Pin SOD-123 T/R Automotive AEC-Q101
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 5.1V 590MW SOD123, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Power - Max: 590 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції BZT52-B5V1-QX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZT52-B5V1-QX BZT52-B5V1-QX Виробник : Nexperia USA Inc. BZT52-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 590MW SOD123
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Power - Max: 590 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
BZT52-B5V1-QX BZT52-B5V1-QX Виробник : Nexperia BZT52-Q_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-123 .59W 5.1V