Продукція > NEXPERIA > BZT52-B75-QX
BZT52-B75-QX
BZT52-B75-QX Nexperia
bzt52-b-q_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 75V 2% 590mW 2-Pin SOD-123 T/R Automotive AEC-Q101
Написати відгук
Description: BZT52-B75-Q/SOD123/SOD2, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 75 V, Impedance (Max) (Zzt): 175 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Grade: Automotive, Power - Max: 590 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 52.5 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції BZT52-B75-QX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 75 V
Impedance (Max) (Zzt): 175 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Grade: Automotive
Power - Max: 590 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 52.5 V