BZT52C5V1S
Код товару: 39376
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Діоди, діодні мости, стабілітрони > Стабілітрони
Ціна
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : Good-Ark Semiconductor GK-SOD-323-BZT52C2V4S-THRU-BZT52C43S-202604.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD323
Tolerance: ±5.88%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Power - Max: 500 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V
на замовлення 6000 шт:
Кількість Ціна
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : DC COMPONENTS BZT52CxxS_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.2W; 5.1V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.2W
Zener voltage: 5.1V
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%
Kind of package: reel; tape
Case: SOD323
Semiconductor structure: single diode
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 200
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : MDD BZT52C5V1S.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Impedance (Max) (Zzt): 130 Ohms
Power - Max: 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1.5 V
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. BZT52C5V1S%20SOD-323.PDF Description: NDEPENDENT 4.8V~5.4V 200MW 5.1V
Tolerance: ±5.88%
Packaging: Cut Tape (CT)
Operating Temperature: 150°C
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Power - Max: 200 mW
Мінімальне замовлення: 50
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : DIODES INC. DIODS01030-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: DIODES INC. - BZT52C5V1S - Zener-Diode, 5.1 V, 200 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 200mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: BZT52
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 95
Tolerance: ±5.88%
Packaging: Cut Tape (CT)
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Power - Max: 500 mW
на замовлення 979 шт:
Мінімальне замовлення: 34
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 200mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: BZT52
productTraceability: No
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 156 шт:
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation BZT52C2V4S%20SERIES_K2411.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323F
Tolerance: ±5%
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323F
Power - Max: 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.8 µA @ 2 V
товару немає в наявності
Tolerance: ±5.88%
Operating Temperature: 150°C
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Power - Max: 200 mW
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : Diodes Incorporated ds30093-1142538.pdf Zener Diodes
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : Rectron bzt52c2v0s-bzt52c39s.pdf Zener Diodes 5.1 V 200 mW SOD-323 5% Zener
BZT52C5V1S BZT52C5V1S Виробник : Taiwan Semiconductor BZT52C5V1S.pdf GK-SOD-323-BZT52C2V4S-THRU-BZT52C43S-202604.pdf BZT52C2V4S%20SERIES_K2411.pdf BZT52C5V1S%20SOD-323.PDF Zener Diodes 5.1 Volt 200mW 5%