BZV90-C5V1,135
BZV90-C5V1,135 Nexperia USA Inc.
BZV90.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 5.1V 1.5W SOT223
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOT-223
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 3659 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 5.1V 1.5W SOT223, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: SOT-223, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZV90-C5V1,135 BZV90-C5V1,135 Виробник : Nexperia 13060063657688bzv90.pdf Zener Diode Single Dual Anode Dual Cathode 5.1V 5% 60Ohm 1500mW Automotive AEC-Q101 4-Pin(3+Tab) SC-73 T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 761
BZV90-C5V1,135 BZV90-C5V1,135 Виробник : Nexperia BZV90.pdf Zener Diodes BZV90-C5V1/SOT223/SC-73
на замовлення 51 шт:
Мінімальне замовлення: 5
товару немає в наявності
BZV90-C5V1,135 BZV90-C5V1,135 Виробник : Nexperia USA Inc. BZV90.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 1.5W SOT223
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 1.5 W