BZX585-C11-QX
BZX585-C11-QX Nexperia USA Inc.
BZX585-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: BZX585-C11-Q/SOD523/SC-79
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 11 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V