Продукція > NEXPERIA > BZX84-B6V2,215
BZX84-B6V2,215
BZX84-B6V2,215 Nexperia
bzx84_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 6.2V 2% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
на замовлення 48000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - BZX84-B6V2,215 - Zener-Diode, 6.2 V, 250 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-23, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 250mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BZX84, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 6.2V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZX84-B6V2,215 BZX84-B6V2,215 Виробник : Nexperia bzx84_ser.pdf Diode Zener Single 6.2V 2% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 422
BZX84-B6V2,215 BZX84-B6V2,215 Виробник : Nexperia USA Inc. BZX84_SER.pdf Description: DIODE ZENER 6.2V 250MW TO236AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Part Status: Active
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V
BZX84-B6V2,215 BZX84-B6V2,215 Виробник : Nexperia BZX84_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOT-23 .25W 6.2V
Мінімальне замовлення: 47
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 250 mW
Мінімальне замовлення: 34
BZX84-B6V2,215 BZX84-B6V2,215 Виробник : NEXPERIA NEXP-S-A0005722375-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: NEXPERIA - BZX84-B6V2,215 - Zener-Diode, 6.2 V, 250 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 250mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BZX84
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 6.2V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 514 шт:
Мінімальне замовлення: 62
BZX84-B6V2,215 BZX84-B6V2,215 Виробник : NXP BZX84_SERIES_3.pdf 6.2V 2%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
на замовлення 25 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
Мінімальне замовлення: 9