BZX84-C7V5,235
BZX84-C7V5,235 NXP Semiconductors
bzx84_ser.pdf
Виробник: NXP Semiconductors
Diode Zener Single 7.5V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
на замовлення 40000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 7.5V 250MW TO236AB, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZX84-C7V5,235 BZX84-C7V5,235 Виробник : NXP Semiconductors bzx84_ser.pdf Diode Zener Single 7.5V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
BZX84-C7V5,235 BZX84-C7V5,235 Виробник : Nexperia USA Inc. BZX84_SER.pdf Description: DIODE ZENER 7.5V 250MW TO236AB
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V
Мінімальне замовлення: 31
на замовлення 532 шт:
Мінімальне замовлення: 25
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Power - Max: 250 mW