BZX84B16LT1G
BZX84B16LT1G ON Semiconductor
bzx84c2v4lt1-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Zener Diode Single 16V 2% 40Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
на замовлення 36000 шт:
Написати відгук
Description: ONSEMI - BZX84B16LT1G - Zener-Diode, 16 V, 225 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-23, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 225mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BZX84BxxxLT1G, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 16V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZX84B16LT1G BZX84B16LT1G Виробник : ON Semiconductor bzx84c2v4lt1-d.pdf Zener Diode Single 16V 2% 40Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
BZX84B16LT1G BZX84B16LT1G Виробник : onsemi bzx84c2v4lt1-d.pdf Description: DIODE ZENER 16V 250MW SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Part Status: Active
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 11.2 V
BZX84B16LT1G BZX84B16LT1G Виробник : ONSEMI bzx84c2v4lt1-d.pdf Description: ONSEMI - BZX84B16LT1G - Zener-Diode, 16 V, 225 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 225mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BZX84BxxxLT1G
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 16V
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 500
Мінімальне замовлення: 152
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 250 mW
Мінімальне замовлення: 40
Мінімальне замовлення: 39
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 225mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BZX84BxxxLT1G
Zener-Spannung, nom.: 16V
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 87
товару немає в наявності