Продукція > ONSEMI > BZX84C5V6LT3
BZX84C5V6LT3
BZX84C5V6LT3 onsemi
Виробник: onsemi
Description: DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
Packaging: Bulk
Tolerance: ±7%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Power - Max: 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V
на замовлення 10000 шт:
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±7%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Part Status: Obsolete, Power - Max: 225 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZX84C5V6LT3 BZX84C5V6LT3 Виробник : ON Semiconductor bzx84c2v4lt1-d.pdf Zener Diode Single 5.6V 5% 40Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
BZX84C5V6LT3 BZX84C5V6LT3 Виробник : onsemi BZX84C2V4LT1-D%2CBZX84B4V7LT1.pdf Description: DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±7%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Obsolete
Power - Max: 225 mW