BZX84C75LT1G ON Semiconductor
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - BZX84C75LT1G - Zener-Diode, 75 V, 225 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-23, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 225mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BZX84CxxxLT1G, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 75V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zener Diode Single 75V 5% 255Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R |
на замовлення 102000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 51000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
BZX84C75LT1G | Виробник : onsemi |
Description: DIODE ZENER 75V 250MW SOT23-3Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±6% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 75 V Impedance (Max) (Zzt): 255 Ohms Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236) Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 52.5 V |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.3W; 75V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode; BZX84C Type of diode: Zener Power dissipation: 0.3W Zener voltage: 75V Mounting: SMD Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Case: SOT23 Semiconductor structure: single diode Manufacturer series: BZX84C |
Zener Diodes 75V 250mW |
Description: DIODE ZENER 75V 250MW SOT23-3Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±6% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 75 V Impedance (Max) (Zzt): 255 Ohms Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236) Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 52.5 V |