Продукція > NEXPERIA > BZX84J-B2V4,115
BZX84J-B2V4,115
BZX84J-B2V4,115 Nexperia
bzx84jser.pdf
Виробник: Nexperia
Diode Zener Single 2.4V 2% 550mW 2-Pin SC-90 T/R
на замовлення 14565 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - BZX84J-B2V4,115 - Zener-Diode, 2.4 V, 550 mW, SC-90, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SC-90, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 550mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZX84J Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 2.4V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZX84J-B2V4,115 BZX84J-B2V4,115 Виробник : Nexperia USA Inc. BZX84J_SER.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 550MW SOD323F
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323F
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
BZX84J-B2V4,115 BZX84J-B2V4,115 Виробник : NEXPERIA NEXP-S-A0003107827-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: NEXPERIA - BZX84J-B2V4,115 - Zener-Diode, 2.4 V, 550 mW, SC-90, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-90
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 550mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: BZX84J Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 2.4V
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 500
BZX84J-B2V4,115 BZX84J-B2V4,115 Виробник : NEXPERIA BZX84J_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.55W; 2.4V; SMD; reel,tape; SOD323F; Ifmax: 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.55W
Zener voltage: 2.4V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD323F
Max. load current: 0.25A
Semiconductor structure: single diode
Мінімальне замовлення: 42
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Power - Max: 550 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Мінімальне замовлення: 27
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-90
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 550mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: BZX84J Series
Zener-Spannung, nom.: 2.4V