Продукція > NEXPERIA > BZX84J-C51-QX
BZX84J-C51-QX
BZX84J-C51-QX NEXPERIA
BZX84J-Q_SER.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - BZX84J-C51-QX - Zener-Diode, 51 V, 550 mW, SC-90, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85412100
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: N
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - BZX84J-C51-QX - Zener-Diode, 51 V, 550 mW, SC-90, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85412100, Bauform - Diode: SC-90, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 550mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZX84J-Q Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 51V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZX84J-C51-QX BZX84J-C51-QX Виробник : NEXPERIA BZX84J-Q_SER.pdf Description: NEXPERIA - BZX84J-C51-QX - Zener-Diode, 51 V, 550 mW, SC-90, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85412100
Bauform - Diode: SC-90
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 550mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: BZX84J-Q Series
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 51V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 23
BZX84J-C51-QX Виробник : Nexperia USA Inc. Description: BZX84J-C51-Q/SOD323F/SOD323F
Tolerance: ±5.88%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 51 V
Impedance (Max) (Zzt): 110 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323F
Grade: Automotive
Power - Max: 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 35.7 V