Продукція > NEXPERIA > BZX84W-B6V2X
BZX84W-B6V2X
BZX84W-B6V2X NEXPERIA
2621301.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - BZX84W-B6V2X - Zener-Diode, 6.2 V, 275 mW, SOT-323, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 275mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BZX84W
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 6.2V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3315 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - BZX84W-B6V2X - Zener-Diode, 6.2 V, 275 mW, SOT-323, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-323, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 275mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BZX84W, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 6.2V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZX84W-B6V2X BZX84W-B6V2X Виробник : Nexperia USA Inc. BZX84W_SER.pdf Description: DIODE ZENER 6.2V 275MW SOT323
Tolerance: ±2%
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Power - Max: 275 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V
Кількість Ціна
BZX84W-B6V2X BZX84W-B6V2X Виробник : NEXPERIA 2621301.pdf Description: NEXPERIA - BZX84W-B6V2X - Zener-Diode, 6.2 V, 275 mW, SOT-323, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 275mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BZX84W
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Zener-Spannung, nom.: 6.2V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 191
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Power - Max: 275 mW