BZY55B5V6
BZY55B5V6 Taiwan Semiconductor Corporation
BZY55B2V4%20SERIES_D2301.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 0805 (CERAMICS), 500MW, 2%, SMAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Supplier Device Package: 0805
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V
Написати відгук
Description: 0805 (CERAMICS), 500MW, 2%, SMAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms, Supplier Device Package: 0805, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V.
Інші пропозиції BZY55B5V6
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZY55B5V6 Виробник : Taiwan Semiconductor BZY55B2V4%20SERIES_D2301.pdf Zener Diodes 0805, 500mW, 2%, Small Signal Zener Diode