BZY55C27 RBG
BZY55C27 RBG Taiwan Semiconductor Corporation
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 27V 500MW 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 27 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: 0805
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 20 V
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 27V 500MW 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 27 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: 0805, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 20 V.
Інші пропозиції BZY55C27 RBG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZY55C27 RBG BZY55C27 RBG Виробник : Taiwan Semiconductor Zener Diodes 500mW, 5%, Small Signal Zener Diode