BZY55C2V4 RYG
BZY55C2V4 RYG Taiwan Semiconductor
16272065091120022bzy55c2v420series_d1612.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor
Zener Diode Single 2.4V 5% 85Ohm 500mW 2-Pin Case 0805(2012Metric) T/R
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V, Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms, Supplier Device Package: 0805, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V.
Інші пропозиції BZY55C2V4 RYG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZY55C2V4 RYG BZY55C2V4 RYG Виробник : Taiwan Semiconductor Corporation BZY55C2V4%20SERIES_D1612.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V
Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V
товару немає в наявності
BZY55C2V4 RYG BZY55C2V4 RYG Виробник : Taiwan Semiconductor BZY55C2V4_SERIES_D1612-1918069.pdf Zener Diodes 0805 (Ceramics), 500mW, 5%, Small Signal Zener Diode