Продукція > KEMET > C0402C100C5GAC7867
C0402C100C5GAC7867
C0402C100C5GAC7867 KEMET
KEM_C1003_C0G_SMD.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±0.25pF
Features: Low ESL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 10 pF
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402, Tolerance: ±0.25pF, Features: Low ESL, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 10 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C0402C100C5GAC7867 C0402C100C5GAC7867 Виробник : KEMET KEM_C1003_C0G_SMD.pdf Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±0.25pF
Features: Low ESL
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 10 pF