Продукція > TDK CORPORATION > C0603JB1A153K030BC
C0603JB1A153K030BC
C0603JB1A153K030BC TDK Corporation
C_Series_Rev2018.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.015UF 10V JB 0201
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: JB
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.015 µF
на замовлення 23546 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.015UF 10V JB 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: JB, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.015 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C0603JB1A153K030BC C0603JB1A153K030BC Виробник : TDK Corporation C_Series_Rev2018.pdf Description: CAP CER 0.015UF 10V JB 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: JB
Applications: General Purpose
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.015 µF
товару немає в наявності
C0603JB1A153K030BC C0603JB1A153K030BC Виробник : TDK lcc_commercial_general_en-837201.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.015uF 10volts JB 10%