Продукція > TDK > C1608C0G1H470J080AA
C1608C0G1H470J080AA
C1608C0G1H470J080AA TDK
mlcc_commercial_general_en.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - C1608C0G1H470J080AA - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 47 pF, 50 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 5%, C0G / NP0
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 5%
Qualifikation: -
isCanonical: N
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: C0G / NP0
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47pF
Spannung (DC): 50V
Produktpalette: C Series
productTraceability: No
Kondensatoranschlüsse: Umwickelt
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 60000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - C1608C0G1H470J080AA - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 47 pF, 50 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 5%, C0G / NP0, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 5%, Qualifikation: -, isCanonical: N, MSL: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: C0G / NP0, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Kapazität: 47pF, Spannung (DC): 50V, Produktpalette: C Series, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: Umwickelt, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C1608C0G1H470J080AA C1608C0G1H470J080AA Виробник : TDK mlcc_commercial_general_en.pdf Description: CAP CER 47PF 50V C0G 0603
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
Кількість Ціна
C1608C0G1H470J080AA C1608C0G1H470J080AA Виробник : TDK mlcc_commercial_general_en.pdf Cap Ceramic 47pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
C1608C0G1H470J080AA C1608C0G1H470J080AA Виробник : TDK 4520405.pdf Description: TDK - C1608C0G1H470J080AA - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 47 pF, 50 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 5%, C0G / NP0
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 5%
Qualifikation: -
isCanonical: N
MSL: -
usEccn: EAR99
Dielektrikum: C0G / NP0
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47pF
Spannung (DC): 50V
Produktpalette: C Series
productTraceability: No
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 500
C1608C0G1H470J080AA C1608C0G1H470J080AA Виробник : TDK mlcc_commercial_general_en.pdf Description: TDK - C1608C0G1H470J080AA - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 47 pF, 50 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 5%, C0G / NP0
tariffCode: 85322400
Kapazitätstoleranz: ± 5%
isCanonical: Y
MSL: -
Produktlänge: 1.6mm
Kapazität: 47pF
Spannung (DC): 50V
Produktbreite: 0.85mm
Мінімальне замовлення: 327
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 pF
Мінімальне замовлення: 50
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47pF; 50V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0603; 178mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 47pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 178mm
Kind of capacitor: MLCC
Мінімальне замовлення: 72
C1608C0G1H470J080AA C1608C0G1H470J080AA Виробник : TDK mlcc_commercial_general_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 50VDC 47pF 5% C0G 0.8mm
Мінімальне замовлення: 44
на замовлення 28 шт: