Продукція > TDK > C1608NP01H060D080AA
C1608NP01H060D080AA
C1608NP01H060D080AA TDK
4520405.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - C1608NP01H060D080AA - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 6 pF, 50 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 0.5pF, C0G / NP0
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 0.5pF
Qualifikation: -
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: C0G / NP0
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 6pF
Spannung (DC): 50V
Produktpalette: C Series
productTraceability: No
Kondensatoranschlüsse: Umwickelt
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Produktbreite: 0.8mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 3080 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - C1608NP01H060D080AA - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 6 pF, 50 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 0.5pF, C0G / NP0, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 0603 [Metrisch 1608], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 0.5pF, Qualifikation: -, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: C0G / NP0, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Kapazität: 6pF, Spannung (DC): 50V, Produktpalette: C Series, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: Umwickelt, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Produktbreite: 0.8mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C1608NP01H060D080AA C1608NP01H060D080AA Виробник : TDK 4520405.pdf Description: TDK - C1608NP01H060D080AA - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 6 pF, 50 V, 0603 [Metrisch 1608], ± 0.5pF, C0G / NP0
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 0.5pF
Qualifikation: -
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Dielektrikum: C0G / NP0
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Kapazität: 6pF
Spannung (DC): 50V
Produktpalette: C Series
productTraceability: No
Produktbreite: 0.8mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 116
C1608NP01H060D080AA C1608NP01H060D080AA Виробник : TDK Corporation Description: CAP CER 6PF 50V NP0 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.5pF
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 6 pF
Мінімальне замовлення: 29
C1608NP01H060D080AA C1608NP01H060D080AA Виробник : TDK Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 50V 6pF NP0 0.50pF T: 0.8mm
Tolerance: ±0.5pF
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 6 pF
товару немає в наявності
C1608NP01H060D080AA Виробник : TDK Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 6pF; 50V; C0G (NP0); ±0.5pF; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...150°C
Capacitance tolerance: ±0.5pF
Capacitance: 6pF
Roll diameter max.: 178mm
Operating voltage: 50V