Продукція > TDK > C1608NP02A060D080AA
C1608NP02A060D080AA
C1608NP02A060D080AA TDK
mlcc_commercial_hightemp_en.pdf
Виробник: TDK
Description: CAP CER 6PF 100V NP0 0603
Tolerance: ±0.5pF
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 6 pF
на замовлення 4000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 6PF 100V NP0 0603, Tolerance: ±0.5pF, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 6 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C1608NP02A060D080AA C1608NP02A060D080AA Виробник : TDK mlcc_commercial_hightemp_en.pdf Description: CAP CER 6PF 100V NP0 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.5pF
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 100V
Applications: General Purpose
Capacitance: 6 pF
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
C1608NP02A060D080AA C1608NP02A060D080AA Виробник : TDK mlcc_commercial_hightemp_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 100V 6pF NP0 0.50pF T: 0.8mm
Мінімальне замовлення: 26
C1608NP02A060D080AA Виробник : TDK mlcc_commercial_hightemp_en.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 6pF; 100V; C0G (NP0); ±0.5pF; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...150°C
Capacitance tolerance: ±0.5pF
Capacitance: 6pF
Roll diameter max.: 178mm
Operating voltage: 100V