Продукція > TDK CORPORATION > C2012X7R2A472K085AE
C2012X7R2A472K085AE
C2012X7R2A472K085AE TDK Corporation
mlcc_commercial_soft_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 4700 pF
на замовлення 4000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 4700PF 100V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 4700 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C2012X7R2A472K085AE C2012X7R2A472K085AE Виробник : TDK Corporation mlcc_commercial_soft_en.pdf Description: CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 4700 pF