Продукція > TDK CORPORATION > C3216C0G2A473J115AE
C3216C0G2A473J115AE
C3216C0G2A473J115AE TDK Corporation
mlcc_commercial_soft_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.047UF 100V C0GNP0 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
на замовлення 2000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 0.047UF 100V C0GNP0 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C3216C0G2A473J115AE C3216C0G2A473J115AE Виробник : TDK mlcc_commercial_soft_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 100V 47nF 5% SOFT 1.15mm
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
C3216C0G2A473J115AE C3216C0G2A473J115AE Виробник : TDK mlcc_commercial_soft_en.pdf Cap Ceramic 0.047uF 100V C0G 5% Pad SMD 1206 Soft Termination 125°C T/R
на замовлення 80 шт:
Мінімальне замовлення: 12
C3216C0G2A473J115AE C3216C0G2A473J115AE Виробник : TDK Corporation mlcc_commercial_soft_en.pdf Description: CAP CER 0.047UF 100V C0GNP0 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 80 шт:
C3216C0G2A473J115AE Виробник : TDK mlcc_commercial_soft_en.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47nF; 100V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 47nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Roll diameter max.: 178mm
Operating temperature: -55...125°C