Продукція > TDK CORPORATION > C3225X7R2A474K200AE
C3225X7R2A474K200AE
C3225X7R2A474K200AE TDK Corporation
mlcc_commercial_soft_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.091" (2.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - C3225X7R2A474K200AE - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 0.47 µF, 100 V, 1210 [Metrisch: 3225], ± 10%, X7R, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1210 [Metrisch: 3225], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: 10%, Qualifikation: -, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X7R, Produktlänge: 3.2mm, euEccn: NLR, Kapazität: 0.47µF, Spannung (DC): 100V, Produktpalette: C Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kondensatoranschlüsse: Umwickelt, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 2.5mm, SVHC: No SVHC (15-Jan-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C3225X7R2A474K200AE C3225X7R2A474K200AE Виробник : TDK 3920784.pdf Description: TDK - C3225X7R2A474K200AE - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 0.47 µF, 100 V, 1210 [Metrisch: 3225], ± 10%, X7R
tariffCode: 85322400
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1210 [Metrisch: 3225]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: 10%
Qualifikation: -
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Dielektrikum: X7R
Produktlänge: 3.2mm
euEccn: NLR
Kapazität: 0.47µF
Spannung (DC): 100V
Produktpalette: C Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kondensatoranschlüsse: Umwickelt
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 2.5mm
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 50 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 30
C3225X7R2A474K200AE C3225X7R2A474K200AE Виробник : TDK mlcc_commercial_soft_en.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 100V 0.47uF X7R 10% T:2mm SOFT
Мінімальне замовлення: 8
C3225X7R2A474K200AE C3225X7R2A474K200AE Виробник : TDK Corporation mlcc_commercial_soft_en.pdf Description: CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Мінімальне замовлення: 7
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: 10%
Qualifikation: -
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Dielektrikum: X7R
Produktlänge: 3.2mm
euEccn: NLR
Kapazität: 0.47µF
Spannung (DC): 100V
Produktpalette: C Series
Produktbreite: 2.5mm
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 50 шт:
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 470nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1210; 178mm
Case - inch: 1210
Operating voltage: 100V
Case - mm: 3225
Dielectric: X7R
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Capacitors features: soft termination
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 0.47µF
Roll diameter max.: 178mm
Tolerance: ±10%