Продукція > KEMET > C44APGP5100ZE0J
C44APGP5100ZE0J
C44APGP5100ZE0J KEMET
C44APGP5100ZE0J
Виробник: KEMET
Description: CAP FILM 10UF 5% 1.2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.878" (22.30mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 5.512" (140.00mm)
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms
Size / Dimension: 2.165" Dia (55.00mm)
на замовлення 93 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 10UF 5% 1.2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.878" (22.30mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 5.512" (140.00mm), Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms, Size / Dimension: 2.165" Dia (55.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C44APGP5100ZE0J C44APGP5100ZE0J Виробник : KEMET KEM_F3055_C44A.pdf Film Capacitors 1200VDC 10uF 5%