Продукція > KEMET > C4AEHBW5400A3LJ
C4AEHBW5400A3LJ
C4AEHBW5400A3LJ KEMET
KEM_F3046_C4AE_RADIAL.pdf
Виробник: KEMET
Film Capacitors 40 uF 600VDC 5%
на замовлення 129 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP FILM 40UF 5% 600VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 40 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C4AEHBW5400A3LJ C4AEHBW5400A3LJ Виробник : KEMET C4AEHBW5400A3LJ Description: CAP FILM 40UF 5% 600VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 40 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)