Продукція > KEMET > C878AF35120AA0J
C878AF35120AA0J
C878AF35120AA0J KEMET
C878AF35120AA0J
Виробник: KEMET
Description: CAP FILM 12UF 5% 470VAC RADIAL
Packaging: Box
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.528" (13.40mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 470V
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12 µF
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)